آموزشگاه
آینده کسب و کار

گروه همکاران ما فعالیت مشترک‌شان را از سال ۸۲ آغاز کرده‌اند و اکنون با ۱۶ کشور منطقه تعاملات فرهنگی خاصی را دارا می‌باشند. از این رو در صدد هستیم تمام فعالیت‌های فرهنگی و هنری مجموعه را به همراه هنرجویان و مربیان‌مان را در سطح گسترده‌ای در داخل و خارج از ایران رشد دهیم تا در راستای مقاوم سازی تجارت و اقتصاد داخلی در بازار هنر به ثبات برسیم. مدیر فرهنگی و هنری این مجموعه با ۲۳ سال فعالیت و تجربه طراز اول بین المللی این افتخار را دارد که یار و همراه شما باشد.

دعوت به کار

ما از بین هنرجویان با استعداد و توانمند با گزینش، فضای اشتغالی و درآمدزایی را تدارک دیده‌ایم که می‌توانند به باشگاه هنری ما بپیوندند.

خدمات آموزشی

ما به هنرجویان‌مان از ابتدای دوره آموزش تا پایان دوره نکات فنی و حرفه‌ای در اجرای تکنیک‌ها و متدهای انحصاری‌مان را آموزش می‌دهیم تا یک هنرمند ماهری بشوند.

پشتیبانی مشتریان

هنرجویان پس از اتمام دوره آموزشی در هر مقطع می‌توانند با مراجعه و ارسال پشتیبانی از آموزش اشکالات خود را در انجام کار مطرح کنند تا به مشکلاتشان رسیدگی شود.

ساخت مستند

با همکاری موسسه سینمایی پویا و با کارگردانی استاد کرمی طی مذاکرات و توافقات فی ما بین از آثار و تولیدات هنرجویان و هنرمندان این رشته مستندهای اختصاصی ساخته می‌شود و با حمایت شرکت‌های تولیدی این مستندها به نمایش در می‌آید.

نمایشگاه‌های داخلی

مرکز و موسسه ما با همکاری سازمان‌های مربوطه با اعلام فراخوان در رسانه‌ها و مطبوعات در ایام خاصی از سال نمایشگاه‌های مشارکتی برگزار می‌کند که برگزاری این نمایشگاه‌ها با هزینه کمی از سوی هنرمندان می‌باشد.

جشنواره داخلی

با همکاری سه شرکت معتبر داخلی و وزارتخانه مربوطه سالانه جشنواره‌های هنری با مشارکت سایر رشته‌های هنری برگزار می‌گردد که به برترین‌ها امتیازات خوبی ارائه می‌گردد.

مدیریت مجموعه

به گزارش مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری: مرتضی نداف هنرمند پیشکسوت کشورمان مدت ۲۳ سال است به صورت حرفه‌ای در رشته سوخته نگاری چوب فعالیت دارد. در زمینه معرفی این رشته گفت: با توجه به علاقه‌ای که به صنایع دستی و سوخته نگاری روی چوب داشتم، از سن ۱۴ سالگی در شهر کاشمر به این هنر روی آوردم و تاکنون در آن فعالیت می‌کنم. از سال ۸۱ نیز با سازمان میراث فرهنگی با معرفی آثار هنری‌ام آغاز همکاری داشتم، همچنین چوب را به دلیل اینکه ظرافت‌های خاص آن در زمان کار شما را دقیقا به هدف می‌رساند، انتخاب کردم.

وی با اشاره بر فعالیت‌های خود در عرصه هنری مورد فعالیتش افزود: در سال ۸۱ به عنوان جوان‌ترین هنرمندی که کارش به موزه راه پیدا کرده است، معرفی شدم و در سال ۸۳ عنوان استادی از سازمان دریافت کردم و پس از آن در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی از جمله در کشورهای آلبانی و بلاروس و چین و امارات به صورت حرفه‌ای شرکت داشتم.

نداف با اشاره بر لزوم آموزش صنایع و هنرهای دستی به دیگر علاقمندان گفت: آموزش زکات دانش و علم است. باید زمینه‌ای را فراهم کرد تا هنرهای سنتی و عجین شده با فرهنگ ما به جوانان و علاقمندان آموزش داده شود تا این هنرها در میان مردم باقی بماند. من به عنوان یک هنرمند تاکنون تلاش کرده‌ام که این امر را مورد توجه قرار دهم و در هر فرصتی به آموزش هنر سوخته نگاری بپردازم. هنر سوخته نگاری از جمله هنرهای بسیار قدیمی و باستانی است که اکنون احیا شده و در حال انجام است که باید مورد حمایت بیشتری قرار گیرد.

آثاری با تنوع طرح و نقش و نوع ساخت با طرح‌های هنری و مدرن سوخته نگاری چوب با استفاده از خطاطی، نقاشی، خطاطی آیات قرآنی بر روی ارزن، گندم با طرح‌های مختلف به نمایش عمومی درآمده است. نداف تاکید کرد: در این هنر بسیار زیبا هر سال سعی دارم تکنیک‌های جدیدی را وارد کار کنم. به دلیل اینکه معتقدم هنر به معنای تازگی و جدید بودن است و باید در کارهای هنری جنبه به روز بودن و تازگی را رعایت کرد.

در این رشته با حمایت‌ها و نمایش عمومی و ایجاد آشنایی بیشتر برای مردم در مورد این رشته هنری و قابلیت‌های چوب میتوان این رشته را در جامعه بیشتر رشد داد و از فراموشی آن جلوگیری کرد. وی یادآور شد که در این رشته با استفاده از چوب و یک دستگاه هویه میتوان با ذوق و هنری که از سوی هنرمند شکل می‌گیرد، آثاری بدیع و خاص خلق کرد. به دلیل ایجاد سوخته روی چوب به صورت تیره و روشن، این آثار از ثبات بسیار مناسبی برخوردار است و رنگ و طرح آثار به مرور زمان از بین نمی‌رود.

این هنرمند رشته سوخته نگاری تاکید کرد: با توجه به این که این هنر هنوز در تلاطم و تلاش برای تکامل است، بیشتر نیاز به حمایت دارد. از جمله میتوان در کنار برگزاری نمایشگاه‌ها و بازارچه‌ها، طرح حمایت از صنایع دستی در قالب خرید صنایع دستی از سوی ادارات و ارگان‌ها را بیشتر تقویت کرد تا به این وسیله هنرمندان نیز به اشاعه هنرشان بیشتر امیدوار باشند.

گفتنی است این هنرمند پیشکسوت علاوه بر سوخته نگاری بر روی چوب و تابلوهای ابعاد بزرگ، سوخته نگاری بر روی دانه‌های گندم، ارزن، پر کاه با سوخته نگاری کلمه الله، نام حضرت ابوالفضل، عبارت ان الله مع الصابرین را انجام داده‌اند. از جمله آثار ویژه‌ای که از سوی این هنرمند خوش ذوق انجام شده است، میتوان به سوخته نگاری آیت الکرسی و هفت مرتبه سوره مبارکه توحید بر روی یک دانه گندم اشاره کرد که پس از اتمام کار، آن را به موزه امام رضا اهدا کرده‌اند.

یادآور می‌شود که کوچک‌ترین تابلو سوخته نگاری جهان در ابعادی کمتر از یک سانتی متر با تصاویری از چهره های برجسته جهان از جمله سلطان قابوس پادشاه کشور عمان توسط این هنرمند بر روی قطعه‌ای بسیار کوچک از چوب انجام شده است.