جام جم آنلاین: به گفته معاون صنایع‌دستی هنرمندان برجسته کشورمان شهریور ماه سال جاری راهی نمایشگاه هنرهای اسلامی مونیخ می‌شوند.

 

 

تهمینه دانیالی معاون صنایع‌دستی کشور در گفتگو با میراث آریا، با اعلام این خبر گفت:‌ نمایشگاه هنرهای اسلامی مونیخ هر صد سال یکبار به میزبانی این شهر برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه مونیخ پایتخت فرهنگی هنری کشور آلمان است، اظهار داشت: نخستین دوره نمایشگاه هنرهای اسلامی مونیخ یک قرن پیش یعنی سال ۱۹۱۰ برگزار شد.

معاون صنایع‌دستی کشور ادامه داد: در نخستین دوره برگزاری این نمایشگاه بر اساس اطلاعات موجود ۳ هزار و ۶۰۰ اثر از کشورهای مختلف جهان اسلام به نمایش در آمد.

دانیالی اضافه کرد:‌ با گذشت یکصد سال از نخستین دوره برگزاری این نمایشگاه، شهر مونیخ میزبان دومین نمایشگاه از دوم سپتامبر ۲۰۱۰ برابر با ۱۱ شهریور ماه سال جاری است.

وی افزود: شرکت نمایشگاه‌های میراث فرهنگی و گردشگری از معاونت صنایع‌دستی خواسته است تعدادی از هنرمندان و صنعتگران را برای حضور در این نمایشگاه معرفی کند.

معاون صنایع‌دستی با بیان اینکه چهار هنرمند در رشته‌های مختلف صنایع‌‌دستی برای حضور در این نمایشگاه انتخاب می‌شوند، گفت:‌ تعداد دو نفر از این هنرمندان حضورشان در این نمایشگاه بزرگ حتمی شده است.

این استاد دانشگاه تأکید کرد: مهرنوش بشارت و مرتضی نداف هنرمندان رشته‌های نقاشی روی شیشه و سوخته نگاری روی چوب در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

دانیالی در ادامه اظهار داشت: از استان اصفهان نیز خواسته‌ایم دو هنرمند در رشته‌های قلمزنی و تذهیب را معرفی کنند.

وی یادآور شد: در این نمایشگاه آثار در حوزه‌های مختلف هنری چون کتاب، عکس، فیلم، معماری، خوشنویسی، خطاطی و هنرهای دستی به نمایش در می‌آید.

معاون صنایع‌دستی کشورمان در پایان گفت: موزه ویلا اشتوک مونیخ از ۲ سپتامبر ۲۰۱۰ تا ۱۵ فوریه ۲۰۱۱ برابر با ۱۱ شهریور تا ۲۶ بهمن ماه سال جاری میزبان این نمایشگاه عظیم است.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید