درواقع شغل عکاس را عکاسی می گویند. در زبان انگلیسی عکاسی به معنای فتوگرافی می باشد. به طور خلاصه فتوگرافی و یا عکاسی به معنی خلق تصویر به همراه ثبت نور است.

به نظر شما عکاسی علم است یا هنر؟

لزومی ندارد برای دانستن این موضوع گیجتان کنیم اما باید بدانید که عکاسی تلفیقی از علم و هنر است و نمی توان آن را به یک شاخه ربط داد.
جالب است بدانید که در میان دوستان ما افرادی هستند که عکاسی را برای سرگرمی انتخاب کرده اند و در اوقات فراغت شروع به عکاسی می کنند. و برعکس افرادی هم هستند که تنها برای ارتقا درآمد، شغل عکاسی را انتخاب کرده اند.
چقدر خوب است که به عکاسی، هم به عنوان منبع درآمد و هم روشی برای خلق ایده های جدید نگاه کرد. با این کار هم از شلغتان لذت می برید و هم روز به روز در حال پیشرفت هستید.

برای عکاس شدن به چه ابزاری نیاز داریم؟

حال رسیده ایم به بخش جذاب مقاله. ابتدا این سوال را ما از شما می پرسیم برای عکاس شدن فکر می کنید به چه ابزاری نیاز دارید؟

دوربین؟

سه پایه؟

هد سه پایه؟

رفلکتور؟

دیفیوزر فلاش؟

لنز ایده ال؟

فیلتر؟

فلاش؟

تمیز کننده لنز دوربین؟

خبر خوش اینکه به هیچکدام از این ها در ابتدای راه نیاز نیست. تعجب نکنید چرا که وهله اول برای عکاس شدن داشتن خلاقیت و اراده کافی است.
آشنایی چند ابزار مهم در عکاسی

کمی بالاتر شما را با علم و هنر عکاسی و راه های رسیدن به آن آشنا کرده ایم اما به خاطر بسپارید که یک عکاس باید با اسم و کاربرد ابزارهای عکاسی آشنا باشد. در ادامه تمامی این وسایل را به همراه کاربردشان شرح داده ایم. نگران نباشید چرا که قرار نیست توضیحات را حفظ کنید همین قدر بدانید که کاربرد هر ابزار چیست کافی است.

دوربین

خب حال که قرار است سفارش عکس بگیرید بهتر است یک دوربین تمیز و باکیفیت خریداری کنید. همانطور که کمی قبل به آن اشاره کردیم، داشتن دوربین باکیفیت از ملزومات یک عکاس حرفه ای می باشد.
امروزه دوربین های حرفه ای بسیار زیادی در بازار وجود دارند که اگر توان پرداخت نداشته باشید، می توانید به صورت اقساطی خریداری کنید.
توجه داشته باشید که حتما نباید دوربین نو داشته باشید. برای شروع کار یک دوربین دست دوم هم می تواند کارتان را راه بیندازد.

تجهیزات دوربین

حتما با خود می گویید تجهیزات دوربین دیگر چیست؟
(چند روز پیش من در داخل یک فروشگاه آنلاین لوازم آرایشی عکاسی داشتم. وقتی دوربین را روشن کردم متوجه شدم که باتری آن خالی است. قبل از این که شما بخواهید این حس غم انگیز را تجربه کنید پیشنهاد می کنم حتما در کنار باتری اصلی دوربین، یک باتری دیگر خریداری کنید.)
علاوه بر باتری، دیگر تجهیزات دوربین عبارتند از:

رم با حافظه بالا

یک عکاس باید همیشه و در همه مکان ها دوربین خود را به همراه داشته باشد چرا که ممکن است در لحظه، یک عکس زیبا از شرایطی که هیچوقت تکرار نمی شود ثبت کند.
کیف دوربین

قطعا برای نگهداری هر چیز احتیاج به محافظ داریم، کیف مخصوص دوربین بهترین محافظ برای دوربین می باشد. واقعا در این شرایط اقتصادی سخت است که صدمه ای به ابزارهای عکاسیتان وارد شود.

دستمال مخصوص پاک کردن لنز دوربین

تا به حال لنز دوربین را با لباس خود پاک نکرده اید که بدانید چه فاجعه ای پیش می آید. خوشبختانه دستمال هایی طراحی شده که مخصوص تمیز کردن لنز و حسگر دوربین می باشند. به همراه داشتن یکی از این دستمال ها در کیف دوربین جزو ملزومات است.

داشتن لنز متفاوت ( بسته به نوع عکاسی)

قبل از این که بخواهید لنز دوربین تهیه کنید، ابتدا باید از نوع علاقه خود آگاهی یابید. هر لنز مختص یک یا چند نوع عکاسی می باشد برای مثال سوژه عکاسی پرتره با سوژه عکاسی معماری کاملا متفاوت پس لنز دوربین هم باید متناسب با نوع عکاسی باشد.

سه پایه

اگر شما هم جزو افرادی هستید که لرزش دست دارید و یا میخواهید از یک منظره از زاویه خاصی عکس بگیرید، داشتن سه پایه چاره کار است

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید