جشنواره و نمایشگاه ملی جام هنر در کیش

موسسه ملی فرهنگی هنری سوخته نگاری ایران (چند منظوره) با حمایت پارک ملی علوم و‌ فناوری های نرم و‌ صنایع فرهنگی، نمایشگاه ملی آثار هنر سوخته نگاری چوب را در مرکز فناوری های نرم و‌صنایع خلاق واقع در فرهنگسرای مرکزی کیش، در تاریخ ۲۴ الی ۲۸ مهر ماه ۱۴۰۰ برگزار میکند.

مرتضی نداف مدیر عامل موسسه سوخته نگاری ایران هدف از برگزاری این جشنواره و نمایشگاه را ایجاد بازار جدید و پویا در راستای حمایت از کسب و‌کار و اشتغال هنرمندان اقصی نقاط کشور ذکر کرد و از فرصتی که سازمان منطقه آزاد کیش و پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در مکانی که قید شد، بحث تقویت اقتصاد هنر را مطرح کرد که برای رسیدن به این هدف، همکاری و حمایتهای سازمان های متولی در کشور را خواستار شد.

نداف یادآور شد، طرح ها و ایده های جدید و کارامدی را تدوین کردیم که میتواند در اقتصاد هنر، اشتغال فوق العاده ای را در صنایع مختلف و‌ مرتبط، رقم‌ بزند اما سازوکارهای اداری و‌ موانع فراوان، تاکنون مانع از اجرای آن شده است و امید است در دولت جدید، طبق وعده های خوبی که‌ داده‌ شده است، این امور محقق شود.

صادرات فرهنگ و‌ هنر اصیل ایرانی از دغدغه های ماست و در بخشی شعار ما میتوانیم را به ما توانستیم تبدیل کردیم. اما در کنار توانایی های ما، دولت نیز باید همراهی کند و به دستور رهبر انقلاب، شعار سال محقق شود و مانع زدایی ها عینی و عملیاتی گردد. نداف گفت: آثار موجود در نمایشگاه جام هنر از ۱۵ استان گردآوری شده است و به مناسبت ایام مبارک و‌ اعیاد ماه ربیع، جشنواره فروش با تخفیف عالی برای گردشگران و علاقمندان و سازمان ها و ادارات در نظر‌ گرفته‌ شده است.

در طی نمایشگاه ورک شاپ و اجرای زنده هنرمندان سوخته نگاری و نقاشی برقرار است و علاقمندان با مراجعه و ثبت نام در دوره های حرفه ای آموزش سوخته نگاری و نقاشی میتوانند از جشنواره طلایی تخفیفات ویژه این رویداد ملی بهره مند گردند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.