به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری سوخته نگاری ایران به نقل از مرتضی نداف دبیر اجرایی همایش و جشنواره ملی ندای شیدایی ویژه پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) این مراسم در تکریم شخصیت حضرت محمد(ص) برگزار میگردد .
 مرتضی نداف ، خبر داد : این رویداد هنری ۱۷ آذرماه ۹۸ افتتاح خواهد شد وتا ۲۵ آذر ادامه دارد . در آئین افتتاحیه  ، هنرمندان سینما و تلویزیون و تجسمی ، مسئولین فرهنگی هنری ، مسئولین اقتصادی و شرکت های بین المللی و اساتید دانشگاه و… حضور خواهند داشت . ضمن اینکه  در مراسم افتتاحیه از چند هنرمند پیشکسوت ، که دوران بیماری سختی را گذراندند تجلیل به عمل می‌آید . یکی از این اساتید ، بهروز مقدم‌  مجری پیشکسوت رسانه ملی خواهد بود . مراسم راس ساعت ۱۴:۳۰ با قرائت قرآن و پخش سرود ملی ایران در نگارخانه گل نرگس و گالری تهران واقع در اداره فر هنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران  واقع در خیابان مطهری نرسیده به سهروردی آغاز میگردد .
نداف گفت : با فراخوانی که منتشر کردیم از ده استان در رشته های مختلف هنری ، هنرمندان شرکت کردند .
بیست و پنج هنرمند جوان با بیش از چهل اثر فاخر ، آثارشان در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان در می آید .
وی افزود : آثار حاضر در این جشنواره با محوریت احادیث ، آیات قرآن و صفات حضرت رسول (ص) به نمایش در خواهند آمد که در قالب هنرهای  سوخته‌ نگاری ، خوشنویسی ، نقاشی ، نقاشی خط ، عکاسی گرافیک ، گل و مرغ ، منبت ، قطاعی و تذهیب به منصه ظهور میرسد  . در ابتدای آیین افتتاحیه جشنواره قرار است یک همایش دو ساعته برگزار شود.
از روز افتتاحیه تا اتمام نمایشگاه کارگاههای زنده رشته های مختلف هنری برای بازدید و ثبت نام آموزش عموم دایر است
نداف ادامه داد : دبیر کل مجمع جهانی شیعه شناسی دکتر آیت پیمان پیرامون دیپلماسی هنر ایرانی اسلامی در پیشبرد تعاملات اجتماعی و فرهنگی ملل در سطح جهان سخنرانی خواهند کرد .
آقای دکتر ایمان مصدری مدیرکل سازمان متخصصین و مدیران ایران (غیردولتی) پیرامون هنر و تجارت پویای آن در سطح بین الملل ، و تاثیر رونق تولید هنر بر فرهنگ عمومی ملتها سخنرانی میکنند .
مرتضی نداف موسس و مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری سوخته نگاری ایران (چند منظوره) و دبیر اجرایی جشنواره نیز پیرامون اهداف و مقاصد فرهنگی هنری این برنامه که در سطح ملی برگزار میشود صحبت میکند .
موسسه فرهنگی هنری سوخته نگاری ایران مجری این همایش و جشنواره ملی است . وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از این رویداد ملی هنری حمایت میکند .
 نداف در پایان افزود : انتظار و درخواست فراوان از رسانه ملی و شبکه های مختلف خبری و مستند ساز دارم که آئین افتتاحیه و یا ایام نمایشگاه را به خوبی پوشش دهند تا مردم مطلع گردند .  اگر این رویداد بزرگ و مهم بازنشر نشود تمامی زحمات ما به هدر میرود و همه زحمات ما در همان گالری خواهند ماند .با تجربه ربع قرن فعالیت فرهنگی هنری در سطح جهانی باید بگویم امروز دنیا ابزاری بهتر از هنر برای تبلیغ یک فرهنگ و یا تفکر خاص ندارد . اصولا ترجمه هنر این است بهترین عمل و شایسته ترین عملی که منجر به یک موفقیت و هدف متعالی میگردد را میگویند عمل هنرمندانه
هنر برتر از گوهر آمد پدید و خدا زیباست و زیبایی را دوست دارد این ریشه در هنر خداست . هنرمندانی که واقعا معنی واقعی هنر را درک کرده اند و در آن غرق شده اند پاک ترین و محبوب ترین انسانهای روی زمین هستند . پیامبر (ص) هنرمندانه مردم را دعوت به حق نمودند . پیامبر (ص) هنرمندانه زندگی نمودند و همه ابعاد وجودی پیامبر (ص) سراسر زیبایی و مهربانی و لطف و محبت است . به یک انسان بی استعداد و ضعیف در هر کاری میگویند او بی هنر است و یا هنری ندارد . پس با این توضیح کوتاه در باب هنر از متولیان امر کشور میخواهم کمی هنرمندانه با هنرمندان معاشرت کنند . هیچ انسانی به یک هنرمند ظلم نمیکند واما اگر به او ظلم شد آیا آن هنرمند میتواند با فکری آرام برای مردمی که اگر هیچ اثری از هنر نبینند و بی احساس میشوند و عواطفشان ضخیم میگردد ، زیبایی خلق کند ؟
انسان طبیعتا عاشق به دنیا می آید و باید با عشق زندگی کند. اگر عشق را از انسان بگیری هیچ است .

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.