نمایشگاه آثار هنر ابداعی سوکاروچ (سوخته‌کاری روی چوب) استاد عباس کنعانی از ۱۱ تا ۱۶ بهمن ۹۳ در «نگارخانه‌ی مارلیک مجتمع فرهنگی – هنری خاتم‌الانبیا(ص) رشت دایر شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان در این نمایشگاه۲۱ تابلوی سوخته‌کاری شده روی چوب در ابعاد۴۰ در ۶۰ و ۸۰ در ۹۰ به همت عباس کنعانی به معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.
برپایه‌ی این گزارش درسبک سوخته‌کاری روی چوب،هنرمند بدون استفاده از رنگ وتنهاباسوزاندن سطح چوب آثارهنری را خلق می‌کند و با استفاده از گرمای هویه و به کمک قلمهای فلزی، تصاویری زیبا و بدیع را می‌آفریند.
گفتنی است؛استاد عباس کنعانی متولد ۱۳۴۸ کتمجان از توابع ضیابر صومعه‌سرا است. وی دارای مدرک لیسانس مدیریت دولتی بوده و هم‌اکنون کارشناس مالی اداره‌ی کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان است.

17
وی سابقه‌ی برگزاری نمایشگاههای گوناگون را در کشورها و شهرهای مختلف در کارنامه‌ی هنری خود دارد از جمله برگزاری نمایشگاه در نخستین هفته‌ی فرهنگی ایران در شهر مینسک کشور بلاروس(۱۳۸۳)، برگزاری نمایشگاه در هفته‌ی فرهنگی ایران در امارات(۱۳۸۴)، هفته‌ی فرهنگی ایران در کشور پاکستان(۱۳۹۰) و برگزاری ۲۰ نمایشگاه داخلی.
عباس کنعانی همچنین برگزیده‌ی جشنواره‌ی صنایع دستی ایران در شهر اراک، برگزیده‌ی اولین و سومین جشنواره‌ی نخبگان بسیجی ایران در شهر تهران، برگزیده‌ی سومین جشنواره‌ی نگارهای چوبی ایران در شهر تهران، برگزیده‌ی هفته‌ی فرهنگی گیلان در رشت نیز هست.

 

tablooshahid1

سوخته نگاری طبیعت کنعانی

IMG_9700

سوخته نگاری کنعانی عباس

عباس کنعانی سوخته نگاری

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.