آثار هنر سوخته کاری “نداف”در برج آزادی

مرکز فرهنگی هنری انقلاب اسلامی بنیاد رودکی (مجموعه برج آزادی) اقدام به برگزاری نمایشگاه آثار «سوخته کاری» مرتضی نداف نموده است.

به گزارش آپامه، این نمایشگاه که ۱۵ اثر تابلو سوخته کاری توسط این هنرمند بوده که در روز جمعه ۲۴/۱۰/۸۸ در نگارخانه‌ی اقوام این مرکز افتتاح شد.

استاد مرتضی نداف متولد ۱۳۵۹ در کاشمر بوده، قبل از این که هنر سوخته کاری را به طور حرفه‌ای دنبال کند، در زمینه‌ی موسیقی و خصوصا ساز نی فعالیت می‌کرده است.

استاد نداف به مدت ۱۴ سال است که در این زمینه مشغول فعالیت است. در سال ۱۳۸۱ وارد مجموعه‌ی هنرمندان موزه‌ی معاصر صنایع دستی ایران شد.

آثار وی در ۳ موزه‌ی معتبر ایران نگهداری می‌شود که از مهمترین آثار وی، می‌توان به خلق کوچکترین کتیبه‌ی قرآنی جهان به وسیله‌ی هنر سوخته نگاری و بر روی ساقه گندم به طول ۱۷ میلی‌ متر و عرض ۴ میکرون، نوشتن یک مرتبه آیه الکرسی و ۷ مرتبه سوره مبارکه توحید بر روی دانه گندم، نوشتن آیهالکرسی بر روی دانه ارزن و بسیاری کارهای شگفت‌آور دیگر اشاره کرد.

هنر «سوخته کاری» روی چوب از هنرهای اصیل و ریشه‌دار ایرانی است که در تندباد زمان از یاد رفته است و اکنون در اروپا و کشورهای امریکایی از این هنر ایرانی سالانه درآمدهای کلانی کسب می‌کنند.

از دیگر افتخارات استاد برگزیده شدن به عنوان جوان‌ترین هنرمند موزه معاصر ایران و برگزیده شدن به عنوان هنرمند نمونه‌ی معاصر صنایع دستی ایران در سال ۱۳۸۲ است.

البته اعتقاد استاد بر این است که انجام همه‌ی این کارهای جز با کمک خداوند متعال ممکن نبوده است.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت بازدید از این آثار همه روزه تا تاریخ ۱۵/۱۱/۸۸ از ساعت ۹ صبح الی ۱۷ بعد از ظهر به مرکز فرهنگی هنری انقلاب اسلامی بنیاد رودکی (مجموعه برج آزادی) مراجعه نمایند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین بخوانید